Trening umysłu dla sportowców.

Sportowcy dla osiągnięcia wysokich wyników swoich poczynań muszą stale ćwiczyć na salach treningowych oraz w plenerze. Mało kto zwraca dziś uwagę na to, że prawdziwego sportowca czyni nie tylko trening fizycznej sprawności, ale także wszelkie zabiegi motywacyjne. W praktyce więc trening umysłu jest równie ważny, co trening ciała. Nie wystarczy być zbiorem efektownie wyrzeźbionych mięśni, trzeba jeszcze posiadać coś w głowie, a wszelką wiedzę sportowcy czerpać mogą z fachowej motywacji. Na podstawie badań oraz obserwacji dostrzeżono, że sportowcy uprawiający regularny trening umysłu są znacznie bardziej empatyczni i otwarci na uczciwe współzawodnictwo, aniżeli sportowcy koncentrujący się jedynie na swojej fizycznej stronie. Stąd też dużo agresji między sportowcami, którzy nie potrafią przegrać i nie dopuszczają do siebie wpływu jakiejkolwiek analizy. Trening umysłu pozwala spojrzeć na siebie z głębszej perspektywy. Wtedy rozumie się nie tylko zwycięstwa, ale także porażki. A zrozumienie własnej słabości jest ogromną sztuką.

Sportowiec podchodzi do treningu umysłu.

Zajęcia z treningu umysłu dla sportowców prowadzone są w różnych grupach. Zazwyczaj w jednej grupie znajdują się przedstawiciele jednej, określonej drużyny o jednej dyscyplinie. Coache mają także od czasu do czynienia z grupami mieszanych dyscyplin, zwłaszcza, gdy zapisy na zajęcia z treningu umysłu są przeprowadzane indywidualnie. Sportowiec na zajęciach uczy się:

 • przyjmować na plecy gorycz sportowej porażki
 • współzawodnictwa i rywalizacji na zasadzie uczciwości
 • właściwego podejścia do obowiązków
 • godzić obowiązki męża, ojca z częstymi wyjazdami sportowymi
 • szanować swój organizm na przestrzeni kariery sportowej
 • odnajdywać się w grupie
 • mieć szacunek dla słabszych
 • pokonywać własne słabości, nałogi i złe przyzwyczajenia
 • inwestować w sprawdzony sprzęt sportowy
 • łączyć sport z biznesem
 • jak poradzić sobie z życiem w trasie, przy częstych wyjazdach
 • pomagać innym, nie tylko z własnego kręgu zawodników
 • tolerancji dla odmienności

Myślenie wspiera fizyczność.

Dobrze wyrzeźbione mięśnie nie wystarczą do tego, by odnieść sukces na arenie sportowej. Trzeba mieć jeszcze inteligencję emocjonalną i duże pokłady empatii. Wszyscy w momencie urodzenia nie mamy tego tyle samo, ale różne wydarzenia życiowe kształtują nasz charakter. Poprzez trening umysłu z profesjonalistą możemy rozwinąć szereg naszych własnych zdolności, o które wcześniej nawet samych siebie nie podejrzewaliśmy. Sportowiec korzystający ze wsparcia motywacyjnego potrafi zwiększyć wyniki swojego działania nawet kilkakrotnie! Odkryto także, że dzięki wsparciu coachów wielu sportowców szybko zaczyna robić karierę w strukturach administracyjnych dyscyplin, z którymi są związani. Tak to już jest, że ludzie pracowici, a do tego z dużymi pokładami empatii najszybciej osiągają sukces. A jeśli dodamy jeszcze udane życie osobiste, kochającą rodzinę i wielu wielbicieli – można powiedzieć, że trening umysłu to nic innego, jak spacer w kierunku bycia bardziej szczęśliwym!

Bliżej z tematem zapoznasz się na stronie: http://mental-power.pl/trening-umyslu-recepta-na-pozytywne-myslenie/

Ten wpis został opublikowany w kategorii Kursy i szkolenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.