Bidony tenisowe – jak wybrać odpowiedni?

2018 - Mexico City - Epura Water

   Tenis jest jednym z bardziej lubianych sportów w naszym kraju. Od jakiegoś czasu zauważyć możemy tendencję wzrostową w tej dziedzinie, nie tylko wśród sportowców, ale i amatorów. Zwłaszcza w większych miastach tenis staje się coraz chętniej wybieraną aktywnością – jednak wielu z początkujących nie zdaje sobie sprawy jak istotną rolę pełnią same akcesoria tenisowe.

Oczywiście, w grze w tenisa najważniejsza jest technika i prawidłowe posługiwanie się rakietą. Jednakże, tego nauczyć możemy się od instruktora – aby uniknąć wszelkich niepotrzebnych lekcji, tak też powinny wyglądać nasze pierwsze tenisowe starcia. Pod opieką osoby, która się profesjonalnie na grze zna, progres odbywać się będzie dużo szybciej i płynniej. Trenując ciężej i częściej powinniśmy pomyśleć o zakupie bidonów tenisowych. Dzięki nim nawodnienie się i ugaszenie pragnienia w każdym momencie gry nie należeć będzie do większych problemów. Istnieje wiele sklepów sportowych, które proponują nam szerszą ofertę bidonów – wybierać możemy pomiędzy stacjonarnymi placówkami, a ich internetowymi odpowiednikami, gdzie wybór często jest po prostu większy i tańszy. Decydując się na dany bidon powinniśmy zwrócić uwagę na parę podstawowych szczegółów, to jest:

  • ergonomiczny i mobilny kształt – ułatwi nam to jego szybkie i zgrabne złapanie podczas treningu
  • forma bidonu – odpowiadać powinna anatomicznej budowie dłoni, co ułatwi trzymanie go
  • korek – element wręcz obowiązkowy, ciężko sobie wyobrazić, iż korzystanie z bidonu wiązać miałoby się z odkręcaniem go
  • antypoślizgowy materiał – umieszczenie go na butelce wspomoże komfort użytkowania nawet w najcięższej potyczce

Większość bidonów tenisowych spełnia podstawowe standardy, jednak przed zakupem warto upewnić się czy na pewno. Zwłaszcza jeśli kupujemy w mało znanej firmie, ceny za standardowe bidony wahają się od 30 do 50 złotych i tyle też powinniśmy na ich zakup przeznaczyć. Bidony tenisowe świetnie sprawdzą się także jako bidony rowerowe, działają praktycznie na tej samej zasadzie, także nic nie stoi na przeszkodzie aby korzystać z nich i w taki sposób. Charakteryzują się dużą dozą uniwersalności, toteż oprócz wypraw rowerowych sprawdzą się i w innych sportach czy posłużą nam po prostu jako źródło przechowywania wody w drodze do pracy czy szkoły.

Zakupując bidony tenisowe warto pomyśleć o różnego rodzaju napojach izotonicznych, które wspomogą nasz organizm po większym i dłuższym wysiłku. Oczywiście, ich zakup polecany jest głównie, kiedy sport uprawiamy intensywnie i często – to właśnie wtedy dochodzi do zbyt dużych ubytków wody oraz cennych elektrolitów z naszego organizmu, a taki napój izotoniczny szybko przywróci ich równowagę. Dlatego też, wybierając się na bardziej intensywny trening czy mecz możemy przelać taki napój do naszego bidonu. Bidony tenisowe dostępne są w wielu wariantach kolorystycznych czy kształtach, jednak wciąż najbardziej popularne są te opływowe wobec kształtu dłoni, jeżeli nie wiemy na jaki się zdecydować możemy udać się do najbliższego sklepu sportowego i po prostu sprawdzić, który produkt najlepiej nam leży w dłoni.

Aby wiedzieć więcej zajrzyj na stronę: https://www.sklepisostar.pl/pl/p/-Bidon-tenisowy-1000ml-Srebrny-/19

Albo też na: http://nowewiesci24.bloggg.pl/2018/08/07/bidony-tenisowe-dobre-zlego-poczatki/

Ten wpis został opublikowany w kategorii Zdrowie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.